מטבח חוץ | מטבחים לגינה, לחצר

מטבח חוץ

מטבח חוץ השוואה, מחירים ועוד על מטבחים לגינה, לחצר

השוואה בין סוגים שונים של מטבחים לחלל החוץ מגלה לא מעט פערים בין סגנונות העיצוב והמאפיינים השונים. אז איך בוחרים נכון את המטבח המושלם ולמה חשוב להתייחס אם משווים בין מפרט טכני, מחירים וחומרי גלם? הנה התשובות המנומקות

מטבח חוץ של בתי יוקרה

מטבח חוץ הוא כבר חלק בלתי נפרד מהגינה או החצר. יתרה על כך, אפשר למצוא מטבחים כאלה אפילו במרפסת או כמובן על הגג. לא משנה מה גודל חלל החוץ שעומד לרשותנו, אין שום בעיה לשלב בו מטבח פונקציונאלי ואלגנטי שיאפשר לנו לנצל כל מטר פנוי על השטח. יתרה על כך, הביקוש הגבוה תורם לירידת מחירים ומאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להגשים כיום את החלום: לארח חברים ומשפחה עם מטבח שזמין עבורנו גם בחוץ וגם בפנים.

למרות הפופולאריות של המטבחים השונים וההתאמה שלהם אל חלל החוץ, הם עדיין מזהים עם בתי יוקרה ומשדרגים אותם. באמצעות המטבחים אפשר להפוך את הבית לנכס אקסקלוסיבי ולהעלות את הערך שלו בעשרות אחוזים. בטווח הארוך, השקעה חד פעמית במטבח גם מוכיחה את עצמה כאשר מוכרים את הדירה או משכירים אותה. לכן שווה לתכנן היטב את המטבח ולהכיר את ההבדלים בין האפשרויות שעל הפרק.

הבעיה מתחילה עם חוסר ידע של הקהל הרחב לגבי ההבדלים בין סגנונות העיצוב השונים של המטבחים. בעוד בשביל עיצוב חדר שינה אנחנו בדרך כלל נתחיל עם שיקולים בסיסיים כגון איפה למקם את המיטה ואיזה תאורה לשים מעל השידה, דווקא בגינה או בחצר יש לנו נטייה להסתבך. מעבר לכך, לא בטוח שהתנאים שמתאימים עבור אוטו אוכל באירועים למשל יתאימו גם לבית שלנו.

אחד השיקולים המרכזיים שצריכים להנחות אותנו מבחינת בחירת המטבח המתאים לחלל החוץ של הבית הוא כמובן עמידות בפני תנאי מזג האוויר. הטעות הנפוצה בהקשר הזה היא לדוגמא לבחור כורסאות זולות כדי לחסוך בהוצאות, אבל אז לגלות כבר אחרי עונה אחת שמה שזול עולה ביוקר. לכן כנראה שיהיה עדיף להתמקד בדגמים אקסקלוסיביים יותר של סלונים מעוצבים גם לבית וגם לחוץ ובמידת הצורך להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

מטבח גינה כבר לא רק לגברים

התהליך של עיצוב הבית והחצר מחייב שיתוף פעולה בין כל בני המשפחה. כדי שנהיה מרוצים מהתוצאה הסופית, צריך שגם הילדים וגם ההורים יהיו מעורבים ויתנו את חוות הדעת שלהם. עם זאת, אי אפשר להתעלם משינויים חברתיים שמתרחשים ומשפיעים גם כן על התוצאה הסופית – כמו למשל הרצון של המון נשים להשתמש במטבח שיש בחצר או בגינה בדיוק כמו הגברים שעד היום התרגלו לעשות לבד על האש.

במילים אחרות, מטבחי גינה ממש לא מיועדים רק לגברים. נשים יכולות להשתמש במטבח הזה בדיוק כמו גברים, לצלות בו בשר או להגיש בו מנות מושקעות לאורחים, לחברות ולמשפחה. אז כמו שמערבים את כל המשפחה עם עיצוב סלון מודרני או אם בוחרים בין פינות אוכל איטלקיות לבין סגנון עיצוב קלאסי, כך צריך גם לשאול את הבנות מה הן חושבות על הגינה והחצר.

מבחינת התהליך עצמו, חשוב להתחיל בבדיקה של החלל והתאמה של המטבח לתשתיות הקיימות. יכול להיות למשל שההורים ידמיינו מטבח מסוים, אבל אז יגלו שחסרה להם תשתית מים, צנרת או גז. חוץ מזה, כדאי לנצל את השיפוץ של חלל החוץ גם בשביל המטבח עצמו וגם על מנת ליצור מתחם אירוח נוסף, כדי שהמטבח יהיה נגיש ונוח ועל מנת שנרגיש שניצלנו היטב את הגינה או החצר, מומלץ להשקיע ברהיטים שיוצרים אווירה קלילה ומפנקת.

עוד שיקול שיכול להיות רלוונטי עוד לפני שמשווים בין סגנונות עיצוב שונים של מטבחים לגינה ולחצר הוא איכות חומרי הגלם. העמידות היא כאמור פקטור מכריע, אז צריך לוודא את איכות החומרים ולהסתכל על המפרט הטכני המלא המתואר על ידי היצרן. לא פעם החומרים שמתאימים למטבחים הביתיים לא עושים טוב למטבחים שנמצאים בחוץ, או לא מתאימים לאקלים שיש בישראל. בגלל ההשפעה של מזג האוויר והלחות, כדאי להשתמש בדרך כלל במוצרים שמבוססים על נירוסטה, אלומיניום או עץ מלא.

היתרון של התייעצות עם בעלי מקצוע בא לידי ביטוי בכך שהם מעורבים בכל שלבי התהליך. נכון שעולה כסף לערב מעצבי פנים ואדריכלים, אבל בזמן הזה ניתן למשל להמשיך לעבוד או לדאוג למשפחה. אז חוץ מההשקעה המשתלמת, גם התוצאה תהיה יותר טובה. מעבר לכך, המעורבות של בעלי המקצוע בשלבים קריטיים כמו ייעוץ, תכנון מדויק, בחירת חומרים ואביזרים ועד לסיום ההתקנה היא הדרך היחידה להגשים את החלום.

מטבחי חוץ מעוצבים – כל הסגנונות

אם בוחרים להכין את שיעורי הבית בצורה עצמאית או רוצים להגיע מוכנים יותר לפגישה עם מעצבי פנים ואדריכלים, אפשר לשאוב השראה מסגנונות שונים של מטבחי חוץ מעוצבים. הנה למשל כמה סגנונות בולטים והמאפיינים שלהם:

א. הסגנון הכפרי – סגנון כפרי מבוסס על שימוש בעץ ובחומרי גלם טבעיים. אם התקציב מהווה שיקול, ניתן לחסוך את העץ המלא על הריהוט ולהשתמש בראטן. אבל עבור משטחי העבודה עצמם או פתרונות האחסון שחשופים לגשם ולשמש, עדיף בכל זאת לבחור עץ גולמי ואיכותי שעומד בסטנדרטים. לאחר מכן, כל שנדרש הוא לתחזק את העץ ולצבוע אותו בלכה אחת לשנה. בנוסף, כדאי לשמן אותו על פי הוראות היצרן.

ב. הסגנון המודרני – הסגנון המודרני מבוסס על שימוש באלומיניום, מתכת, נירוסטה או זכוכית. אפשר לשלב רהיטי מתכת וזכוכית כמו שולחנות ופינות ישיבה גם בחוץ וגם בגינה, אבל להשתמש בנירוסטה עבור משטחי העבודה וכדי למנוע חלודה וצבירת קורוזיה. מעבר לכך, הסגנון המודרני מתאפיין בקווים נקיים והוא משדר יוקרה ואקסקלוסיביות גם בבתים עם חצר קטנה.

ג. הסגנון התעשייתי – זהו אחד הסגנונות הנפוצים ביותר של עיצוב חלל החוץ והגינה, עם או בלי קשר למטבח. הסיבה לכך קשורה לאופן שבו חלל החוץ מחמיא לסגנון התעשייתי ומדגיש את הייחודיות שלו. בשביל לעצב את המטבח בסגנון תעשייתי משתמשים גם כן בנירוסטה, שמאפשרת גמישות דקורטיבית וניתן גם לצבוע אותה או לשלב עם עץ ואבן. במידה ובוחרים מוצרי מטבח לחצר מנירוסטה, יש לוודא שמדובר בנירוסטה מלאה, כבידה ועשירה בברזל.

מחירים למטבח חוץ

השראה מפרויקטים אחרים עוזרת לנו לעצב את כל החדרים של הבית. ההשראה הזו תהיה חשובה עבורנו אם נרצה למשל לרענן את איכות החיים עם עיצוב חדר שינה כמו בית מלון או סוויטה, אבל היא תסייע לנו גם בחצר או בגינה. עם זאת, יש עדיין את השיקול הכלכלי שמשפיע על הקו הדקורטיבי הכללי ועל עיצוב סלון כפרי או מודרני ביחס לסגנון העיצוב של המטבח בגינה ובחצר.

הפרמטרים העיקריים המשפיעים על מחיר המטבח הם המפרט, החומרים שמהם הוא עשוי, הגודל, האיכות וההתאמה לצרכים. מטבח מודולארי וגדול יעלה למשל כ-20-30 אלף ש"ח, לעומת מטבח קטן בסגנון עיצוב מודרני או כפרי שיעלה כ-12-13 אלף ש"ח. המחירים אינם כוללים את הקמת התשתית או השינוי שלה, אבל הם כן מגלמים בתוכם תקופת אחריות מסוימת.

תוכן עניינים


מחדשים את הבית עם מגוון פריטים במחירים מיוחדים
לייעוץ ותיאום פגישה באולם התצוגה:
פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום – כבעלי מקצוע בתחום הנגרות והתקנת פרגולות, היינו עדים לשינוי משמעותי בחומרים הנבחרים לבניית פרגולות. באופן מסורתי, עץ וויניל היו בחירות פופולריות, אך

פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?