עיצוב גינה בבית פרטי – החלום מתגשם

עיצוב גינה בבית פרטי

עיצוב גינה בבית – בית פרטי עם גינה הוא חלום של משפחות רבות.

אבל איך מעצבים את הגינה, מה הקשר בין חלל הפנים והחוץ ואיפה הכי נכון למקם את החדרים השונים? במאמר הבא נביא את הטיפים המרכזיים ונסביר כיאחד מיישמים אותם בבית מהר ובמחיר משתלם

חשיבותה של גינה בבית פרטי

גינה משפרת את איכות החיים. היא מבטיחה שעות של הנאה לכל המשפחה, אפשר להזמין אליה חברים והיא זמינה עבורנו לכל אורך השנה. במדינה כמו ישראל, כל שנדרש הוא גינה פרטית כדי להקים בריכה וגם בחורף אולי נרצה לצאת אליה כדי לעשות על האש או לגוון את השגרה. כמו כן, גינה היא השקעה משתלמת כלכלית בגלל שהיא משביחה את ערך הנכס ומעלה אותו בעשרות אחוזים.

>>מטבח חוץ | מטבחים לגינה, לחצר

הבעיה היא שלמרות שמשפחות רבות חולמות על בית פרטי עם גינה, רק מעטות יודעות כיצד לעצב אותה. יתרה על כך, גם בחירה של ריהוט גינה עלולה להיות משימה מורכבת: יש היצע כמעט אינסופי של אפשרויות והבדלים משמעותיים בין חומרי הגלם. אז אם לא בוחרים נכון את הריהוט המתאים, עלולים לגלות מאוחר מדי ששילמנו ביוקר על ריהוט שסופג בלאי ושחיקה.

האם הסלון וחדר השינה צמודים לגינה?

אחד הדברים החשובים שכדאי לשים לב אליהם במהלך עיצוב גינה בבית פרטי זה ההשפעה על חלל הפנים. לכאורה אין קשר בין חלל החוץ וחלל הפנים, אבל כל מי שיש לו בית פרטי מבין שהוא צריך להתייחס לגינה גם במהלך עיצוב סלון מודרני או אפילו חדרי השינה.

מבחינת עיצוב חדר שינה הסוד הוא מיקום נכון: רחוק יחסית מהגינה כדי לא לסבול מהרעש, אבל כן קרוב אל המקלחת או החדרים של הילדים. במידה ובונים בית חדש או משפצים אותו מן היסוד, ניתן למשל למדוד את המרחק בין מחסן גינה לבין החדרים והסלון או להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי תכנון אדריכלי.

עוד נקודת דמיון בין חלל החוץ והפנים היא התאורה. גם בבית וגם בגינה נרצה שתהיה לנו תאורה מחמיאה, שמאפשרת לנו להרגיש בטוחים ולבצע פעולות שונות. כאן החדשות הטובות הן שבהחלט אפשר להשיג תאורת גינה מן הסוג הזה ואף לדאוג שהיא תפעל על אנרגיה סולארית כדי לחסוך לנו בהוצאות.

האם שטח הגינה מנוצל גם לאחסנה ולפעילות עם הילדים?

במהלך עיצוב גינה בבית פרטי עלינו להביא בחשבון שיקולים פונקציונאליים ואסתטיים. מבחינה אסתטית, הכי חשוב להשלים את התהליך של עיצוב גינה בבית פרטי תוך התאמה לטעם האישי שלנו: מה אנחנו אוהבים מבחינת סגנון עיצוב מודרני או כפרי, מה מסגרת התקציב שעומדת לרשותנו ומאיזה פרויקטים של עיצוב גינות אנחנו שואבים השראה.

העניין הטכני והפונקציונאלי של עיצוב הגינה כבר מורכב יותר. כאן עלינו להחליט לא רק איך גינה תיראה, אלא גם למי היא מיועדת ומה אפשר לעשות איתה. מטבע הדברים, יש הבדל בין גינה לילדים לבין גינה שבה משתמשים בעיקר כדי לקיים אירועים חברתיים להורים ולמבוגרים. אז ככל שנקדים להגדיר את המטרות ואת אופי השימוש, כך נגדיל את הסיכוי לגינה שתשרת אותנו נאמנה גם בטווח הארוך.

תוכן עניינים


מחדשים את הבית עם מגוון פריטים במחירים מיוחדים
לייעוץ ותיאום פגישה באולם התצוגה:
פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום – כבעלי מקצוע בתחום הנגרות והתקנת פרגולות, היינו עדים לשינוי משמעותי בחומרים הנבחרים לבניית פרגולות. באופן מסורתי, עץ וויניל היו בחירות פופולריות, אך

פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?